Сучасні м’які крісла – як зробити будинок комфортнішим

0
52

Затишна атмосфера в будинку – це вміле поєднання меблів і правильно підібрані деталі. Щоб після повернення додому власники відчували максимальний комфорт і могли добре розслабитися під час перегляду фільму або навіть обіду, дизайнери рекомендують встановлювати в тій чи іншій зоні м’які крісла. Цей предмет меблів у багатьох досі асоціюється з “бабусиною” вітальнею, але виробники пропонують найрізноманітніші моделі сучасних не менш зручних крісел.

Різновиди м’яких крісел

Стилістика м’яких крісел сильно змінилася. Не тільки зручні, але й функціональні, вони представлені кількома видами:

 • класичні – зі спинкою та підлокітниками у сучасному оформленні;
 • розкладні – при необхідності легко замінюють односпальне ліжко;
 • крісла-гойдалки – ідеально виглядають на терасах, лоджіях і навіть у вітальні;
 • реклайнери – з підставкою для ніг та поворотним механізмом;
 • безкаркасні – у вигляді великих подушок або пуфів для максимального рівня комфорту.

Кожен з видів унікальний і по-своєму привабливий. Багато варіантів оформлення необхідні, щоб крісло ставало елементом інтер’єру, а не просто зручними меблями.

Яким має бути ідеальне м’яке крісло

Щоб сидячи на кріслі відчувати не менший комфорт, ніж на улюбленому дивані, його потрібно правильно підібрати. Під час покупки радять враховувати:

 • становище сидіння – для крісла у вітальні воно не повинно бути горизонтальним, невеликий кут нахилу робить експлуатацію зручнішою, моделі для кухні та робочого місця повинні мати рівну сидіння;
 • висота спинки – залежно від найзручнішого для вас положення, якщо ви любите напівсидяче положення, віддайте перевагу низькій спинці, якщо в основному сидите рівно – спинка повинна бути високою;
 • форма підлокітників – вони повинні розташовуватися досить близько, щоб їх зручно було використовувати як опору, не варто вибирати надто високі підлокітники, адже вони можуть спричинити біль у шиї.

Яку оббивку вибрати

Від матеріалу оббивки залежить комфорт у використанні крісла, а також зручність догляду за ним:

 • натуральна шкіра – довговічна, має солідний зовнішній вигляд, проста у догляді, відрізняється високою вартістю;
 • штучна шкіра – проста у догляді, але не така довговічна, оскільки легко дряпається, вимагає особливого догляду;
 • натуральна тканина – вельвет, гобелен або рогожка здатні забезпечити максимальний комфорт у будь-яку погоду, але припускають дбайливе використання;
 • штучна тканина – довговічна, може бути гладкою або ворсистою, часто має водовідштовхувальне просочення, залежно від вибраного матеріалу може бути стійкою до стирання і навіть до кігтів тварин.
YygcKsBfcAVZ7Avx-fu4S5JJ-JGHgqM2QX8_F14XRNKJyWv41VxJJj1NL1XcC-IgMdROdKj8jyxu7cmzm2muQbX8vWQdKJ7K6RVinaRaksTOLx0Jfj0FZWNRKCxRJg0_glOJG5SCNcdgb6NhwRpoa6M

Вибираючи колір оббивки, важливо врахувати, що меблі повинні відтіняти стіни і бути яскравим або навпаки – стриманим акцентом. Можна заручитись допомогою дизайнера, щоб м’яке крісло ідеально доповнило ваш інтер’єр.