Особливості використання рідини для лінз

0
74

Рідина для контактних лінз необхідна для щоденного очищення виробу від пилу, а також ліпідних та білкових відкладень. Багатофункціональний розчин вбиває бактерії, зволожує їх, використовується для зберігання.

Рідина для лінз використовується ввечері, після зняття вироби. Спочатку на лінзу слід капнути кілька крапель розчину та акуратно протерти її пальцями. Потім сполоснути по обидва боки вже великою кількістю рідини і помістити в спеціальний контейнер для зберігання на ніч, заповнивши попередньо розчином. У цьому випадку йдеться про лінзи з терміном використання від 2-х тижнів і більше. Вироби щоденної заміни очищення не потребують, тому що викидаються відразу після зняття.

Як часто слід міняти рідину для контактних лінз?

Розчин для МКЛ потрібно міняти щодня. Надягаючи вранці лінзи, використану рідину необхідно вилити та ввечері залити в контейнер нову. В іншому випадку, вона не справлятиметься зі своїми завданнями і на поверхні лінз утворяться відкладення. Це може призвести до подразнення очей та розвитку офтальмологічних захворювань.

У жодному разі не варто намагатися замінити розчин зазвичай або навіть дистильованою водою. Використовуючи контактні лінзи, завжди слідкуйте за наявністю рідини і, при необхідності, вчасно купувати нову.

Як вибрати багатофункціональний розчин для контактних лінз?

Вибираючи розчин для МКЛ, слід звернутися до офтальмолога. Правильний вибір рідини залежить від типу оптики, індивідуальних особливостей очей, способу життя.

Контактні лінзи з терміном заміни на 1 місяць можна очищати за допомогою багатофункціональних розчинів. А ось квартальні МКЛ потрібно додатково очищати пероксидними системами. Обов’язково варто звернутися за консультацією людям, які страждають на алергічні реакції та підвищену чутливість. Мандрівникам та людям, які часто їздять у відрядження, окулісти рекомендують набувати розчинів відразу у великому обсязі, щоб він завжди був під рукою. Але ще найкращий варіант – використовувати в поїздках контактні лінзи щоденної заміни або безперервного носіння (якщо поїздка не тривала та умови проживання дозволяють знімати та очищати лінзи хоча б раз на 3-4 дні).

Чи можна капати розчин у вічі, якщо вони пересихають?

При виникненні синдрому “сухого ока” необхідно звернутися до офтальмолога. Лікар допоможе підібрати зволожуючі краплі для очей і, у разі потреби, підбере іншу модель контактних лінз.

Зволожувати очі багатофункціональним розчином категорично заборонено! Ці засоби призначені виключно для догляду за оптичними виробами. Використання їх як крапель може призвести до печіння, ще більшої сухості, сильного дискомфорту, роздратування і навіть опіку рогівки.