Чи безпечне донорство яйцеклітин?

0
450

Донація ооцитів – поширене явище в Україні та світі. Для тисячів бездітних пар це єдиний шанс на батьківство. Програма донорства відома у всьому світі вже десятки років, і з часом набирає все більше популярності. Та, незважаючи на це, існує безліч міфів та стереотипів про донорство та його вплив на здоров’я жінки. 

ГО “Донори За Життя” в цій статті дозволить дізнатись більше про донорство статевих клітин, а також дасть відповідь на питання, чи безпечна ця процедура для життя і репродуктивного здоров’я жінки.

Особливості процесу донації

Донорство жіночих статевих клітин – це добровільна здача жінкою зрілих ооцитів за письмовою згодою. Потім яйцеклітини використовуються для екстракорпорального запліднення для жінки, котра бажає стати матір’ю. Подальший процес вагітності та пологів нічим не відрізняється. 

Загалом, донація – процес нескладний, але часозатратний. Від первинної консультації до забору зрілих ооцитів проходить, орієнтовно, 2-3 місяці. Жінка має бути морально та фізично готова до цього, а також мати можливість регулярно приїжджати на огляди та процедури. 

Донорство і безпека

Це питання найбільше турбує потенційних донорів. Справа в тому, що в інтернеті є стереотипи про участь у програмі донації, і вони зупиняють жінок від участі у програмі донорства. 

ГО “Донори За Життя” розберуть найбільш поширені міфи:

  • Донація ооцитів впливає на жіноче здоров’я. 

Насправді це не так. Донорство не має ніякого впливу на репродуктивні можливості жінки. Негативний вплив можливий тільки у випадку некомпетентної діяльності лікарів. ГО “Донори За Життя” співпрацює з професіоналами, котрі мають щонайменше 15 років практичного досвіду у сфері репродуктології. Тому з нами вам немає за що хвилюватися, адже за понад 10 років діяльності в нас не було жодного негативного випадку. 

  • Під час донорства забирають всі яйцеклітини. 

Черговий міф, що не має підтвердження. Жінка народжується зі сталою кількістю яйцеклітин – від 250 до 500 тисяч – в кожної індивідуально. З початком менструального циклу, жінка втрачає ці клітини, аж до настання клімаксу. За одну процедуру донації лікарі забирають 10-20 яйцеклітин! Від загальної кількості в декілька сотень тисяч цей показник абсолютно не шкідливий для здоров’я та функціонування репродуктивної системи жінки.

  • Після донорства не можна завагітніти!

Неправда! Звісно, що можна – уже після наступного менструального циклу. Після забору статевих клітин наступних 10-14 днів жінка перебуватиме під наглядом лікаря. Він дасть їй рекомендації щодо планування власної вагітності. 

Донорство ооцитів – цілком безпечна процедура для здоров’я та життя жінки! Ба більше, це надзвичайно благородна та високооплачувана справа за ваше добро!

Щоб приєднатися до участі у програмі від ГО “Донори За Життя”, заповніть анкету на сайті та чекайте на відповідь координаторів!